Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:151325 kpl

Huom!

Vahdon Tuisku pääsi mukaan Seuracupfinaaliin!

Finaali kisataan Eurassa 2.9.2017.

Bussikuljetus lähtee kaupalta klo 7:30

Mainosbannerit

Tähän reunaan, tämän alle tukijoiden bannereita

Vahdon Tuisku

Veteraanit

Uusimmat kuvat

dsc03288
dsc03292
dsc03289
dsc03282
dsc03269
dsc03266
tammikuu_2013_053
tammikuu_2013_052
Vahdon Heittokisat II Rusko/Vahto 3.10.2015

Miehet

M19 kiekko
1. Sampo Soini Turun Urheiluliitto 36,62
x x 35,32 x 34,38 36,62

M17 kiekko
1. Olli Niemi KangKi 47,43
45,06 41,95 42,24 47,43 46,08 x
2. Pyry Nikkanen Naantalin Löyly 40,26
40,26 x x x x x
3. Leevi Lindholm Karinaisten Kunto 28,79
x 28,61 x x x 28,79


M17 kuula
1. Olli Niemi KangKi 16,09
15,12 15,13 15,27 15,20 16,09 15,61
2. Arttu Laurila Turun Weikot Yleisurheilu 10,48
10,48 x x x x x


P15 kiekko
1. Aaro Leinonen Rymättylän Soihtu 61,87
61,87 58,77 56,76 60,27 x x
2. Antti Pränni TF Espoo 52,70
47,95 x 52,70 x x x
3. Eero Rantanen Virttaan Nousu 40,61
x 40,61 39,38 38,00 x x
4. Olli Saarinen Turun Weikot Yleisurheilu 33,65
x 32,78 x x x 33,65
5. Lauri Tammi Vahdon Tuisku 29,41
24,64 29,41 x x x x
6. Olli Salonen Vahdon Tuisku 26,13
18,45 26,13 x x x 25,15
kilp.ulkop. Martin Jahnsson Pargas IF 33,81
x x 33,66 x 32,50 33,81


P15 kuula
1. Aaro Leinonen Rymättylän Soihtu 15,07
x x x 14,70 15,07 x
2. Lauri Tammi Vahdon Tuisku 8,20
8,20 x 8,15 x x x


P13 kiekko
1. Ahti Vehmanen Porin Yleisurheilu 41,18
39,84 x x 41,18 37,17 x
2. Martin Jahnsson Pargas IF 39,64
38,41 x 39,64 x x x
3. Miika Lahtonen Mynämäen Isku 37,62
x 35,15 x 35,58 35,22 37,62
4. Markus Mäkilaine Turun Weikot Yleisurheilu 32,76
x 28,01 28,53 27,64 28,69 32,76
5. Lari Nikkanen Naantalin Löyly 28,97
28,21 28,97 x x 28,61 x
6. Niko Lehtonen Turun Weikot Yleisurheilu 24,50
x 23,65 24,50 x x x
7. Markus Huhtala Kaarinan Ura 23,52
22,06 22,78 22,36 x 23,52 x
kilp.ulkop. Kasper Tuominen Raision Kuula 31,42
31,42 x 28,13 x x 28,82
kilp.ulkop. Juho Suominen Piikkiön Kehitys 24,32
x 23,28 24,08 24,27 24,32 24,23
DNS Samuel Kotilehto Naantalin Löyly
DNS Saku Laine Tampereen Pyrintö

P13 kuula
1. Martin Jahnsson Pargas IF 11,57
11,02 11,06 10,78 11,57 x 11,38
2. Miika Lahtonen Mynämäen Isku 10,52
9,83 9,70 10,52 x x x
3. Ahti Vehmanen Porin Yleisurheilu 10,46
x x x 10,25 x 10,46
4. Niko Lehtonen Turun Weikot Yleisurheilu 9,17
8,66 8,51 8,62 8,27 9,17 8,73
5. Lari Nikkanen Naantalin Löyly 7,97
6,61 7,68 7,43 7,54 x 7,97
6. Markus Huhtala Kaarinan Ura 6,95
6,92 x 6,95 x x 6,91
kilp.ulkop. Kasper Tuominen Raision Kuula 8,75
7,40 8,75 x x x x
DNS Samuel Kotilehto Naantalin Löyly
DNS Saku Laine Tampereen Pyrintö


P11 kiekko
1. Kasper Tuominen Raision Kuula 33,67
x 32,68 x x 33,21 33,67
2. Otto Hiivola Kalannin Vankka 32,59
29,30 32,59 x 31,90 29,99 x
3. Juho Suominen Piikkiön Kehitys 27,03
26,55 x x 24,73 x 27,03
4. Niklas Tammi Liedon Parma 17,28
14,57 16,68 x 17,28 14,67 14,97
5. Eetu Lehtonen Turun Weikot Yleisurheilu 16,09
14,91 16,09 15,30 14,48 14,41 15,38


P11 kuula
1. Kasper Tuominen Raision Kuula 9,82
x 9,82 x 8,80 9,01 x
2. Otto Hiivola Kalannin Vankka 8,60
8,18 x 8,32 x 8,60 x
3. Juho Suominen Piikkiön Kehitys 7,96
7,96 7,81 7,46 x x x
4. Antti Jokela Humppilan Veikot 7,17
6,53 6,49 6,48 7,17 6,68 6,96
5. Niklas Tammi Liedon Parma 6,63
6,13 5,92 6,41 5,68 6,63 6,58
6. Eetu Lehtonen Turun Weikot Yleisurheilu 6,16
6,16 5,95 x x x 5,86

P9 kiekko
1. Aatu Kangasniemi Porvoon Urheilijat 25,90
x x 25,90 22,95 x 25,30
2. Juho Herrala Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu 20,80
x 19,63 19,95 20,43 20,80 x
3. Riku Naula Turun Urheiluliitto 17,16
17,16 16,08 x x x x
4. Tomi Kuusisto Turun Urheiluliitto 15,03
14,42 13,97 13,78 14,93 x 15,03
5. Joonas Tammi Liedon Parma 13,54
x 13,36 11,64 13,54 x x
6. Niilo Reunanen Vahdon Tuisku 12,09
x x 12,09 x x x
7. Niklas Välilä Littoisten Työväen Urheilijat 11,55
10,56 11,55 x x x 11,26

P9 kuula
1. Aatu Kangasniemi Porvoon Urheilijat 8,92
8,92 7,99 8,32 8,49 8,32 8,22
2. Tomi Kuusisto Turun Urheiluliitto 6,73
x 6,73 6,33 5,68 x x
3. Juho Herrala Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu 6,69
6,37 6,64 6,49 x 6,45 6,69
4. Joonas Tammi Liedon Parma 6,32
6,32 6,20 5,68 5,57 5,29 5,88
5. Niilo Reunanen Vahdon Tuisku 5,66
5,56 5,54 5,59 x 5,66 x
6. Niklas Välilä Littoisten Työväen Urheilijat 4,87
4,55 4,19 4,51 4,87 - -


Naiset

N17 kiekko
1. Elina Kinnunen Uudenkaupungin Kenttäkarhut 34,62
30,95 33,28 x 32,40 x 34,62
2. Sanni Junninen Naantalin Löyly X
x x x x x x
kilp.ulkop. Aino Keränen Turun Weikot Yleisurheilu 26,55
22,61 23,67 x 23,91 26,55 26,04


N17 kuula
1. Elina Kinnunen Uudenkaupungin Kenttäkarhut 12,62
12,62 12,10 x 12,18 x 12,50
2. Sanni Junninen Naantalin Löyly 10,45
x x 10,45 10,39 x x
T15 kiekko
1. Roosa Naula Turun Urheiluliitto 39,18
38,27 39,18 37,57 x 37,42 38,55
2. Aino Keränen Turun Weikot Yleisurheilu 27,66
x 25,09 27,66 25,79 x x
3. Emma Pääkkö Vahdon Tuisku 24,64
23,22 x x 24,64 24,55 x
DNS Rebekka Liski Turun Urheiluliitto


T15 kuula
1. Roosa Naula Turun Urheiluliitto 12,11
11,08 12,11 10,68 11,61 11,33 10,97
2. Emma Pääkkö Vahdon Tuisku 7,96
7,44 7,39 7,47 7,80 7,57 7,96
DNS Rebekka Liski Turun Urheiluliitto


T13 kiekko
1. Silja Kosonen Raision Kuula 34,37
33,97 x x x 31,20 34,37
2. Ilona Vuori Marttilan Murto 29,64
22,93 29,10 28,39 29,64 x x
3. Rafaela Liski Turun Urheiluliitto 28,96
28,96 28,67 x 28,01 x x
4. Riia Tuominen Tarvasjoen Urheilijat 24,19
22,37 24,19 x 24,06 21,30 x
5. Riina Reunanen Vahdon Tuisku 12,00
12,00 x x x x 9,95
kilp.ulkop. Ellen Uschanow Raision Kuula 24,57
x x x x 24,57 21,38
DNS Milla Leppämäki Kaarinan Ura

T13 kuula
1. Ilona Vuori Marttilan Murto 11,73
10,76 11,73 11,07 x 11,33 x
2. Riia Tuominen Tarvasjoen Urheilijat 9,89
8,26 8,61 9,12 9,89 x 8,68
3. Rafaela Liski Turun Urheiluliitto 9,37
x 9,37 9,01 9,12 9,21 9,17
4. Silja Kosonen Raision Kuula 9,37
8,87 9,37 x 9,09 x x
5. Riina Reunanen Vahdon Tuisku 5,23
5,20 4,35 4,31 x 4,89 5,23
DNS Milla Leppämäki Kaarinan Ura


T11 kiekko
1. Pinja Naula Turun Urheiluliitto 34,18
30,96 32,61 29,03 30,10 30,18 34,18
2. Ellen Uschanow Raision Kuula 26,24
23,36 x x 26,24 x 20,13
3. Emmi Malo Riihimäen Kisko 25,23
x 25,23 23,92 x x x
4. Viveka Loukola Raision Kuula 24,85
23,04 22,81 24,16 x x 24,85
5. Minttu Laurila Turun Urheiluliitto 23,34
x 15,23 23,22 18,15 23,34 22,57
6. Helena Koivu Turun Toverit 22,31
21,63 22,31 x x x x
7. Lyydia Herrala Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu 21,03
20,48 18,93 21,03 x x 18,70
8. Mayella Heininen Raision Kuula 20,40
19,62 20,40 x x 17,71 18,20
9. Carla Liukkonen Sjundeå IF 20,29
20,29 x x
10. Pinja Rintamaa Liedon Parma 19,33
19,33 18,42 17,46
11. Eveliina Pääkkö Vahdon Tuisku 18,25
x 18,25 x
12. Laura Tammi Vahdon Tuisku 17,86
16,03 17,86 15,94
13. Angielou Gumolon Turun Weikot Yleisurheilu 16,15
16,15 13,02 14,05
14. Eevi-Maria Hautala Turun Urheiluliitto 15,58
15,58 13,53 14,48
15. Vilma Rönnemaa Liedon Parma 12,26
10,29 12,26 11,52
16. Elviira Osala Vahdon Tuisku 9,26
x x 9,26

T11 kuula
1. Pinja Naula Turun Urheiluliitto 11,68
11,27 10,87 10,91 11,68 11,08 11,21
2. Viveka Loukola Raision Kuula 9,86
8,68 9,63 9,63 9,79 9,85 9,86
3. Emmi Malo Riihimäen Kisko 9,58
9,02 9,58 9,31 9,41 x 9,31
4. Carla Liukkonen Sjundeå IF 8,91
7,81 8,56 8,74 8,75 8,74 8,91
5. Helena Koivu Turun Toverit 8,62
7,79 8,53 8,00 7,99 8,62 x
6. Lyydia Herrala Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu 8,58
6,77 8,16 8,46 8,50 8,58 x
7. Eveliina Pääkkö Vahdon Tuisku 8,47
7,86 8,40 x 8,47 8,24 7,96
8. Laura Tammi Vahdon Tuisku 7,89
7,68 6,84 7,89 7,04 x 7,61
9. Ellen Uschanow Raision Kuula 7,84
7,22 7,67 7,84
10. Pinja Rintamaa Liedon Parma 7,63
7,51 6,77 7,63
11. Mayella Heininen Raision Kuula 7,48
7,48 6,74 6,61
12. Maya-Maria Hautala Turun Urheiluliitto 7,11
6,48 6,39 7,11
13. Eevi-Maria Hautala Turun Urheiluliitto 6,47
6,22 6,02 6,47
14. Angielou Gumolon Turun Weikot Yleisurheilu 6,37
6,27 6,26 6,37
15. Elviira Osala Vahdon Tuisku 6,05
5,96 5,67 6,05
16. Vilma Rönnemaa Liedon Parma 6,05
5,71 5,26 6,05


T9 kiekko
1. Marianelle Gumolon Turun Weikot Yleisurheilu 19,08
16,38 17,48 18,23 11,09 19,08 15,97
2. Anni Viljanen Toijalan Vauhti 18,96
16,19 x 16,40 x 18,96 x
3. Pamela Rantala Littoisten Työväen Urheilijat 18,32
x 10,87 x 18,32 x 18,32
4. Maya-Maria Hautala Turun Urheiluliitto 17,00
14,65 16,67 14,33 16,13 x 17,00
5. Pinja Kärhä Loimaan Jankko 13,77
x 11,03 x 10,38 x 12,05
6. Venla Kärhä Loimaan Jankko 13,62
12,33 11,72 12,23 x 12,20 13,62
7. Elsa Osala Vahdon Tuisku 8,04
8,04 7,28 x 7,73 6,67 7,47
DNS Hilma Karonen Liedon Parma

T9 kuula
1. Pinja Kärhä Loimaan Jankko 7,50
7,18 7,01 7,50 7,50 7,19 6,99
2. Maya-Maria Hautala Turun Urheiluliitto 6,78
6,78 6,50 6,71 6,76 6,39 x
3. Venla Kärhä Loimaan Jankko 6,23
5,93 6,12 6,23 5,97 6,16 5,88
4. Marianelle Gumolon Turun Weikot Yleisurheilu 5,84
5,61 5,84 5,82 5,52 5,74 5,65
5. Anni Viljanen Toijalan Vauhti 5,80
5,57 4,22 5,80 5,36 x 4,79
6. Pamela Rantala Littoisten Työväen Urheilijat 5,48
5,28 5,48 5,28 5,38 5,36 5,37
7. Hilma Karonen Liedon Parma 5,46
5,46 5,01 5,45 5,37 5,19 5,43
8. Aada Ekholm Vahdon Tuisku 4,99
4,99 3,79 4,05 4,31 4,76 3,55
9. Elsa Osala Vahdon Tuisku 4,52
4,23 4,47 4,52
10. Mette Vuorila Vahdon Tuisku 4,45
3,96 3,75 4,45
11. Venla Laaksonen Vahdon Tuisku 3,86
3,46 3,59 3,86
12. Vilma Laaksonen Vahdon Tuisku 3,78
3,78 3,32 3,47